Svět
Získat krátkou URL
5750

Ruská tenistka Maria Šarapovová po odpykání dopingového trestu získává první titul, který je jejím 36. v kariéře.

Šarapovová po svém návratu poprvé postoupila do finále v čínském Tchien-ťinu a hned dokázala finálovou účast zúročit ve svůj 36. titul v kariéře.

Oba začátky setů utkání s běloruskou soupeřkou Arynou Sabalenkovou se pro Šarapovovou nevyvíjely dobře. V prvním setu prohrávala už 4:1, nakonec první set otočila a ovládla ho 7:5. Druhý set pro ruskou tenistku začal ještě hůře, když za stavu 5:1 čelila break ballu, set nakonec dotáhla do tie breaku, ve kterém vyhrála 10:8.

Pro Šarapovovou je to po dopingovém zranění a jejím návratu plného zranění první úspěch na turnaji WTA. Dále má na programu účast na domácím Kremlin Cupu v Moskvě, kde bude největší hvězdou.