Finsko vyhrálo finále MS v hokeji nad Kanadou 3:1

Taková škoda! Finský hokejový tým rozbil vítězný pohár z MS v hokeji 2019

Svět
Získat krátkou URL
3544

Hráči finského národního týmu rozbili vítězný pohár, který si letos vybojovali na Mistrovství světa v hokeji 2019. Na tuto skutečnost upozornila televizní stanice 360°. Fotografie poškozeného poháru tak okamžitě zaplavily sociální sítě.

V médiích se objevily informace o tom, že hokejová reprezentace z Finska, která se letos stala šampiony na mistrovství světa v daném sportu, zničila vítězný pohár. Chybí mu totiž dno.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Poika on vissii vähä juhlinu 🤷‍♂️🏆🇫🇮🦁 #leijonat #maailmanmestari #nevöfoget #inittoFinnit #951119

Příspěvek sdílený Jussi Narva (@jussinarva),

Na daných fotografiích je vidět, že bylo dno poháru doslova vyrváno. Na dřívějších fotografií, například při předávání poháru, však dno ještě je.

Na fotografii, na které jsou zachyceni hokejisté na letišti a na které jeden z hráčů drží pohár nad hlavou, je tak jasně vidět, že pohár ztratil svou původní podobu.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Jokerit Helsinki (@jokerithc)

Ke snímku a zničenému poháru se okamžitě začali vyjadřovat uživatelé sociálních sítí. Někteří z nich psali, že jde o znamení, že je to poslední pohár pro Finy.

Později v rozhovoru pro ruská média manažer finského týmu Mika Kortelainen tyto informace vyvrátil. Podle jeho slov Finové pravý pohár měli jen po vítězství na ledě a následně v šatně, pak jej vrátili pořadatelům turnaje a místo toho dostali kopii trofeje.

„Tohle je kopie poháru, dno nemá od samého začátku. Je ve stejném stavu, ve kterém jsme ji získali. Originál a kopie mají určité rozdíly, tahle nemá úplně stejné kovové části,“ řekl.

Mistrovství světa hokeji 2019

Letošní šampionát se konal na Slovensku. Skončil v neděli, kdy se v posledním finálovém zápase, jenž začal v 20.15 hod, utkaly týmy Kanady a Finska. Nyní už není žádným tajemstvím, že zlatá medaile letos putovala na sever.

I když se rozhodovalo mezi dvěma nadějnými týmy, nakonec si první místo vybojovalo Finsko. To porazilo Kanadu 3:1.

​Nutno poznamenat, že se oba týmy na letošním turnaji již utkaly. A to hned v úvodu mistrovství, kdy ze zápasu vítězně vyšli Finové, opět s výsledkem 3:1.

​Je tak vidět, že seveřané letos na mistrovství opravdu váleli, a to i přesto, že ve skupině nečekaně prohráli s Německem. Jinak tento finský tým, který se skládá z celé řady nováčků, na MS v hokeji předvedl úžasné výkony. Dokonce ve čtvrtfinále vyřadil i obhájce titulu ze Švédska (5:4 pp) a hvězdné Rusy v semifinále (1:0). Bratislava je pro Finy navíc šťastným místem, jelikož zde v roce 2011 získali titul mistrů světa.

Kanada byla již od počátku šampionátu favorizovaným týmem. Kanadští hokejisté se o další zlato snažili již třetí rok. Výkony Kanady na Slovensku by se daly shrnout vzestupnou tendencí. Ve čtvrtfinále se Švýcarskem se Kanaďané pořádně zapotili (3:2 pp), ale zato v semifinále dali co proto českému týmu (5:1).

Třetí místo si na mistrovství letos vysloužilo Rusko. To v neděli odpoledne zvítězilo nad Českem 3:2. O výhře rozhodly samostatné nájezdy. Češi se tak museli spokojit se čtvrtým místem a domů se vraceli opět bez medaile.

Češi naposledy medaili z MS přivezli v roce 2012. Tehdy slavili bronz na turnaji ve Švédsku a Finsku. Od té doby čeští hokejisté dvakrát prohráli bitvu o třetí místo v Minsku a Praze.

Více:

Z boje o postup do finále na MS v hokeji 2019 vyšla vítězně Kanada. Ta pokořila Česko 5:1
Hurá! Slovenské hokejové legendy Šatan a Pálffy budou v neděli uvedeny do Síně slávy IIHF
Boj o zlato na MS v hokeji 2019 skončil! Mistry světa se stali Finové s výsledkem 3:1
Štítky:
sociální síť, fotografie, Kanada, Česká republika, Rusko, zlato, hokejista, vítěz, Slovensko, Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 na Slovensku, Česká hokejová reprezentace, Mistrovství světa v hokeji, hokej