12:26 13. dubna 2021
Svět
Získat krátkou URL
0 615

Ruskému hráči Národní hokejové ligy (NHL) Nikitovi Zajcevovi se povedl nevídaný kousek. Přes celé kluziště dal totiž gól do prázdné branky. Video je k dispozici na twitterovém účtu týmu Ottawa Senators.

Zápas se konal v noci na 25. března a skončil vítězstvím Ottawy se skóre 3:1. Zajcev skóroval v 59. minutě, když poslal puk do prázdné branky soupeře (Calgary Flames), a to úplně přes celé kluziště. Pro 29letého Rusa se stal tento gól první v sezoně.

Nikita Zajcev se narodil 29. října 1991 a od roku 2019 hraje za klub Ottawa Senators, předtím hrál za Toronto Maple Leafs. V Kontinentální hokejové lize je hokejista známý svými výkony pro CSKA.

​Smutná zpráva z Ruska

Připomeňme, že ruský hokejový svět zasáhla před nedávnem smutná zpráva. Mladý hokejista a obránce Timur Fajzutdinov, který hrál za klub Dynamo Petrohrad v Mládežnické hokejové lize, totiž zemřel na jednotce intenzivní péče ve městě Jaroslavl. Informaci uvedla liga na své oficiální webové stránce.

Neštěstí se stalo v prvním kole zápasu play off MHL, který se odehrával mezi mládežnickými týmy Lokomotiv Jaroslavl a Dynamo Petrohrad. Zápas se konal 12. března. Obránce během zápasu utrpěl zranění hlavy v důsledku úderu puku do hlavy. Fajzutdinov byl převezen do nemocnice ve velice vážném stavu. Úřad zdravotnictví Jaroslavské oblasti uvedl, že stav mladého hokejisty je opravdu vážný.

„Hokejista utrpěl zranění 12. března v zápasu osmifinále o Charlamovův pohár proti týmu Lokomotiv Jaroslavl. Po vhazování puk vyletěl ze středního pásma a zasáhl oblast hlavy, hráč byl hospitalizován v těžkém stavu. Lékaři bojovali o život Timura tři dny. Nehledě na profesionální lékařskou péči se hokejistu bohužel nepodařilo zachránit,“ uvádělo se.

„MHL přeje rodině a blízkým Timura upřímnou soustrast,“ uvedla liga na závěr.

Nejbližší zápasy MHL začínaly z minuty ticha. Tímto gestem si liga uctila památku mladého hokejisty.