09:53 13. dubna 2021
Svět
Získat krátkou URL
2290

Mistrovství světa v krasobruslení probíhá ve švédském Stockholmu od 24. do 27. března. Rusové a Češi mají zástupce ve všech kategoriích, nechybí také národní celebrity krasobruslení, například Anna Ščerbakovová a Jelizaveta Tuktamyševová z Ruska a Michal Březina z Česka.

Podle programu šampionátu dnes očekáváme rytmický tanec tanečních párů, Rusko zastupují Zahorski a Guerreiro, Stěpanovová a Bukin, Sinicinová a Kacalapov, české barvy budou hájit Filip Taschler a Natálie Taschlerová. Dnes se také rozhodně o mistryni světa mezi ženami, ve volné jízdě se představí Rusky Anna Ščerbakovová, Alexandra Trusovová a Jelizaveta Tuktamyševová, Česko reprezentuje Eliška Březinová.

V sobotu jsou na programu volné jízdy mužů a tanečních párů. Celý šampionát v neděli ukončí závěrečná exhibice.

Jaké výsledky již známe?

Po krátkém ženském programu jsou dvě ze třech ruských účastníc v první trojce. Trojnásobná šampionka Ruska Anna Ščerbakovová, která v krátkém programu překonala svůj osobní rekord, je v čele. Za program získala 81,00 bodu. Druhá je Japonka Rika Kihira (79,08), třetí Ruska Jelizaveta Tuktamyševová (78,86).

Další Ruska Alexandra Trusovová udělala chybu při kaskádě a patří ji 12. místo (64,82).

Česká krasobruslařka Eliška Březinová vybojovala 21. místo s výsledkem 58,81 bodů.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Eliška Březinová (@eliskabrezinova)

Rusové Anastasia Mišinová a Alexandr Galliamov ve Stockholmu získali zlaté medaile v soutěži dvojic. Stříbro získali dvojnásobní mistři světa - Číňané Sui Wenjing a Han Tsun. Bronzové medaile získali Rusové Alexandra Bojkovová a Dmitrij Kozlovskij.

Český pár Martin Bidař a Jelizaveta Žuková obsadili 15. místo a vybojovali účastnické místo na Zimních olympijských hrách v roce 2022, ruští bruslaři si zajistili maximální kvótu.

V mužské soutěži jsou v čele zástupci Japonska, první dvě místa patří Juzuru Hanjú a Jumě Kagijamě, třetí je Američan Nathan Chen. Ruští krasobruslaři Koljada a Semenenko jsou na 4. a 10. místě, Čech Březina je na 13. místě. Postupem do volných jízd prakticky zajistil Česku místo na Zimních olympijských hrách v Pekingu.