© Foto: Vitali Pogosian
Videoklub
Získat krátkou URL
0 016

Brankáři ruského magnitogorského hokejového klubu Metalurg Vasiliji Košečkinovi při zápasu KHL proti kazaňskému AK Bars vlastní obránce bruslí řízl do krku.

Video se objevilo na YouTube stránce Kontinentální hokejové ligy.

K incidentu došlo ve 14. minutě zápasu. Košečkin byl zraněn při srážce s vlastním obráncem Maximem Matuškinem. Matuškin před vlastní brankou blokoval prosto pro přihrávku soupeřových útočníků a následně nohou kopl brankáře.

Košečkina v tu chvíli nahradil Stanislav Galimovov, ale Košečkin se do klece vrátil asi po minutě a půl a zápas dochytal.

V době situace bylo skóre zápasu 0:0, Magnitogorsk nakonec po nájezdech vyhrál 1:0

Vasilij Košečkin

Vasilij  Košečkin je ruský hokejový brankář, v roce 2018 s ruským týmem získal olympijské zlato. Vyhrál také MS 2009, které probíhalo ve Švýcarsku. Je dvojnásobným vítězem Gagarinova poháru, když triumfoval v dresu Metalurgu.

Kontinentální hokejová liga (KHL)

Kontinentální hokejová liga je mezinárodní profesionální hokejová liga. Byla založena v roce 2008 a nahradila svého předchůdce, ruskou superligu. V současné době je považovaná za prémiovou ligu v Evropě a Asii a za druhou nejlepší hokejovou ligu na světě.

KHL je složena z 24 klubů z různých zemí. O Gagarinův pohár bojují týmy z Ruska, Kazachstánu, Běloruska, Lotyšska , Finska a Číny. Od sezóny 2019-2020 už v KHL nevystupuje ani slovenský klub HC Slovan Bratislava.

V roce 2014 v Kontinentální hokejové lize zkrachoval český tým HC Lev Praha.

Více:

Tohle video vás pobaví: Podívejte se, jak si tento zlatý retrívr užívá lední hokej
Taková škoda! Finský hokejový tým rozbil vítězný pohár z MS v hokeji 2019
Z boje o postup do finále na MS v hokeji 2019 vyšla vítězně Kanada. Ta pokořila Česko 5:1
Boj o zlato na MS v hokeji 2019 skončil! Mistry světa se stali Finové s výsledkem 3:1
Štítky:
sport, Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 na Slovensku, Mistrovství světa v hokeji 2024 v ČR, Česká hokejová reprezentace, Mistrovství světa v hokeji, Noční hokejová liga, MS v hokeji 2016, hokejista, hokej