Ruští fotbalisté během pokutových kopů v zápase s Chorvatskem

Rusko končí. Ve čtvrtfinále MS 2018 padlo po penaltách

© Sputnik / Григорий Сысоев
Novinky Mistrovství světa ve fotbale 2018
Získat krátkou URL
22859

Ruská fotbalová pohádka skončila ve čtvrtfinále. Zápas proti Chorvatsku musely rozhodnout penalty, ve kterých bylo tentokrát šťastnější Chorvatsko.

Ruští fotbalisté se v posledním čtvrtfinále MS 2018 v Soči postavili Chorvatsku. Úspěch nakonec nebyl daleko.

Skóre zápasu v 31. minutě otevřel domácí Čeryšev, který neuvěřitelnou střelou z dálky nedal chorvatskému brankáři šanci. Ve 39. minutě po rychlé útočné akci vyrovnal chorvatský Kramarič.

Druhý poločas góly nepřinesl a následovalo prodloužení, které si oba týmy vyzkoušely již v osmifinále.
Ve 101. zápase poslal Chorvaty do vedení hlavou Vida. Rusové se nevzdali a dokázali vyrovnat ve 115. minutě. O gól se hlavou postaral Fernandes.

Následovala penaltová loterie. Hned v první sérii selhal domácí Smolov. Ve druhé sérii domácí Akinfejev vychytal Kovačiče a díky proměněnému pokusu Dzagojeva byla série vyrovnaná. Posledním neúspěšným střelcem byl Fernandes, který vůbec netrefil branku. Ostatní střelci se již nemýlili a Chorvaté penalty vyhráli 4:3.

Zápas tedy skončil 3:2 a do semifinále postupuje Chorvatsko.

V semifinále se Francie utká s Belgií. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Anglie a Chorvatsko. Zápasy jsou na programu 10. a 11. července