© Sputnik / Евгения Новоженина
Mistrovství světa ve fotbale 2018
Získat krátkou URL
181830

Fotbalisté ruského národního týmu po penaltách porazili Španělsko 2:1 a poprvé v historii se dostali do čtvrtfinále mistrovství světa.

Základní doba utkání na moskevském stadionu Lužniki skončila výsledkem 1:1. V 11. minutě si ruský obránce Sergej Ignaševič v krkolomné pozici střelil vlastní gól a ve 41. minutě Arťom Dzjuba z penalty vyrovnal. V prodloužení se žádnému z týmů branku vstřelit nepodařilo a při penaltách byli přesnější ruští hráči — 4:3.

O čtvrtfinálovém soupeři rozhodne duel Chorvatska a Dánska, který se odehraje od osmi hodin v Nižním Novgorodu. Čtvrtfinálové utkání proběhne 7. července na stadionu Fišt v Soči.